METAL PRODUKT - Producent elementów złącznych

Metal Produkt sp. z o.o. z siedzibą w Lipnie, w województwie kujawsko – pomorskim należy do grupy polskich producentów wyrobów złącznych. Tradycja firmy sięga 1983 roku, kiedy to Cezary Bińkiewicz, obecny Prezes Zarządu rozpoczął działalność rzemieślniczą w branży metalowej. Z chwilą zmian ustrojowych w Polsce w roku 1989 na bazie prywatnego zakładu metalowego zostało utworzone rodzinne przedsiębiorstwo pod firmą Metal Produkt. Marzeniem założycieli było stworzenie firmy „długowiecznej”, która na trwałe zaistnieje w krajobrazie gospodarczym rejonu. Stąd też przyjęcie od chwili powstania dalekosiężnej koncepcji działania zmierzającej do stania się wiodącym dostawcą systemów łączenia i montażu w obszarze jakości produktów, innowacyjności rozwiązań, kosztów oraz zakresu i poziomu dodatkowych usług.

Tworzenie jak największej wartości dodanej dla klienta stanowi zawsze podstawowy cel Metal Produkt.

Firma zakłada rozwój zarówno organizacyjny jak i drogą fuzji oraz przejęć. W 2007 roku Metal Produkt przejął oddział w Lipnie polsko – niemieckiej spółki Bimex-Böllhoff zajmującej się dostawami wyrobów złącznych do wielu gałęzi przemysłu, w tym wyrobów do branży konstrukcji stalowych oraz motoryzacyjnej.

W 2008 roku Metal Produkt nabył produkcyjną część Fabryki Śrub i Elementów Złącznych „Nowa Orneta” w Ornecie koło Olsztyna. Od tego momentu firma prowadzi intensywną działalność inwestycyjną zmierzającą do podniesienia jej na nowy poziom technologiczny umożliwiający stanie się partnerem dla najbardziej wymagających przedsiębiorstw rynku globalnego.

Podstawowy program działalności Metal Produkt to podkładki płaskie i inne wyroby wykrawane, nity, wkręty do metalu, blach i tworzyw sztucznych oraz śruby do zgrzewania produkowane wg norm PN, DIN, ANSI, BS, ISO, EN oraz zgodnie z dokumentacją klienta.

Wszystkie wyroby i usługi w centrum biznesu w Lipnie, Rumunkach Skępskich i Ornecie realizowane są zgodnie z ustanowionym i wdrożonym Systemem Zarządzania Jakością spełniającym wymagania norm ISO/TS 16949:2002 oraz ISO 9001:2008.

Wiedza i doświadczenie naszych pracowników, ich zaangażowanie i rozwój a także ciągle unowocześniany park maszynowy i doskonalone procesy pozwalają sprostać najtrudniejszym wyzwaniom i oczekiwaniom rynków krajowych i zagranicznych.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji

Cezary Bińkiewicz
Z-ca Prezesa Zarządu
Dyrektor Zarządzający